Repertoár

Howie a Rookie Lee

Mark O'Rowe

Divoká jízda podivné dvojice outsiderů temnými zákoutími Dublinu. Krutě komická hra o křehkosti přátelství a osamělosti lidské existence. Hra, která získala mnoho cen.

hrají: Jan Holík, Ondřej Rychlý

režie: Marek Němec

Utrpení mladého Werthera

Johann Wolfgang von Goethe

Slavný román v netradičním monodramatickém zpracování režiséra Marka Němce. Nestárnoucí příběh o nenaplněném srdci a nešťastné lásce, který svého času mluvil za mladou generaci tak silně, že dospívající chodili oblékaní stejně jako Werther a stejně jako Werther páchali sebevraždy… Sugestivní inscenace klade důraz na pocity hlavního a zároveň jediného protagonisty a díky obdivuhodnému hereckému výkonu Jana Jankovského a originálnímu hudebnímu ztvárnění se stává silnou jevištní básní.

hraje: Jan Jankovský

režie: Marek Němec

Připravujeme

Thom Pain

Will Eno

 

 

Monodrama, v němž se protagonista prostřednictvím vzpomínek na různá období života vyrovnává s krizí středního věku, se zklamáním, ztrátou a nesplněnými touhami. Na povrch se dostávají jak emoce související se ztrátou oblíbeného psa v dětství, tak emoce doprovázející odchod milované ženy.

 

hraje: Ladislav Hampl

 

režie: Marek Němec

Wakey, Wakey

Will Eno

Proč jsme tady? Je čas naším nepřítelem? Jsou důležitější naše poslední slova – nebo ta první? Na scéně plné sbalených papírových krabic sedí muž na vozíku, probírá se sbírkou svých fotek a evidentně touží předat nějaké poselství.

hraje: Václav Vašák

režie: Marek Němec