Barbara Lukešová

Posted on
herečka

Vystudovala státní Konzervatoř  v Praze. Během studií hrála na scénách Národního divadla, Realistického divadla, Divadla S.K.Neumana, Rubínu. Po absolvování konzervatoře dostala nabídku do Divadla F.X.Šaldy v Liberci, kde strávila 2 sezony. V roce 1992 nastupuje do angažmá 

 nově vznikajícího souboru v divadle Rokoko kam přešel  ústecký Činoherní klub v čele s tehdejším vedením Petrem Poledňákem a Zdeňkem Potužilem. V Rokoku stráví 8 sezón. Současně ve stejném období působí na scéně Divadla v Celetné ve spolku Kašpar.

K divadlu se vrací po  téměř desetileté pauze, kdy dala přednost mateřství. Do angažmá už ale nenastoupí. Vrací se na scénu Divadla v Celetné, hostuje v Městských divadlech pražských, v Divadle Komedie, Švandově divadle.

Film Brucio nel vento(It), kde ztvárnila hlavní ženskou roli, získal 5 ocenění a 16 nominací. V roce 2002 byl vybrán do hlavní soutěže Berlinale a režisér filmu Silvio Soldini v nominaci na Zlatého medvěda.

Za roli “A” v inscenaci Terminus v režii M.Němce byla v anketě kritiků na předních místech v nominacích na cenu Alfreda Radoka za ženský herecký výkon roku 2013.